Legrand Switch Mechanism Rocker Labelled 16A 230/240V SPDT 2 Way BED 1 White
Legrand Switch Mechanism Rocker Labelled 16A 230/240V SPDT 2 Way BED 1 White
Switch Mechanism Labelled, 230-240 Volt AC, 16 Amp, For Use With: EM803LED Series LED Ring, 1 Pole, 2 Way, Legend: BED 1, Control Type: Rocker, Switch Function: SPDT, White, 21 mm Length, 21 mm Width, 21 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Excel Life |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | EM770BED1WE |
| Colour | White |
| Control Type | Rocker |
| Current | 16 Amp |
| Depth | 21 mm |
| For Use With | EM803LED Series LED Ring |
| Legend | BED 1 |
| Length | 21 mm |
| Number Of Ways | 2 Ways |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Product Type | Switch Mechanisms |
| Switch Function | SPDT |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Width | 21 mm |
Description
Switch Mechanism Labelled, 230-240 Volt AC, 16 Amp, For Use With: EM803LED Series LED Ring, 1 Pole, 2 Way, Legend: BED 1, Control Type: Rocker, Switch Function: SPDT, White, 21 mm Length, 21 mm Width, 21 mm Depth
