Legrand Shaver Outlet Universal 1 Gang 10A 230/240V 22 VA Black
Legrand Shaver Outlet Universal 1 Gang 10A 230/240V 22 VA Black
Universal Shaver Outlet, 230-240 Volt AC, Output 115/240 Volt AC, 10 Amp, 50/60 Hz, 22 VA, 1 Gang, Mounting Centres: 84 mm, Black, 118 mm Height, 74 mm Width, 10 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Excel Life |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ED798BL |
| Colour | Black |
| Current | 10 Amp |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 118 mm |
| Depth | 10 mm |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Product Type | Shaver Outlets |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Width | 74 mm |
Description
Universal Shaver Outlet, 230-240 Volt AC, Output 115/240 Volt AC, 10 Amp, 50/60 Hz, 22 VA, 1 Gang, Mounting Centres: 84 mm, Black, 118 mm Height, 74 mm Width, 10 mm Depth
