Legrand Smart Dimmer Switch 1G IP2X 240V 3 Way
Legrand Smart Dimmer Switch 1G IP2X 240V 3 Way
Smart Dimmer Switch, IP2X, 240 Volt AC, Horizontal, 1 Gang, White Electric, 92 mm Height, 127 mm Width, 42 mm Depth, Mounting Centres: 84 mm, Standard Press/Smart Devices/Voice
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Arteor |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | AWNHDM1WE |
| Colour | White |
| Depth | 42 mm |
| Height | 92 mm |
| IP Rating | IP2X |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Orientation | Horizontal |
| Please Note | Standard Press/Smart Devices/Voice |
| Product Type | Dimmers |
| Voltage | 240 Volt |
| Width | 127 mm |
Description
Smart Dimmer Switch, IP2X, 240 Volt AC, Horizontal, 1 Gang, White Electric, 92 mm Height, 127 mm Width, 42 mm Depth, Mounting Centres: 84 mm, Standard Press/Smart Devices/Voice
