Legrand Light Dimmer Mechanism Push Button 3 Wire Universal 10A 230/240V 400VA Magnesium
Legrand Light Dimmer Mechanism Push Button 3 Wire Universal 10A 230/240V 400VA Magnesium
Light Dimmer Mechanism Push Button Universal, 230-240 Volt AC, 10 Amp, 400 VA, 50 Hz, For Use With: All Loads Including LEDs, 3 Wires, Control Type: Push Button, Plastic, Magnesium, 21 mm Length, 21 mm Width, 41 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Arteor |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | AR400A3PMMGN |
| Colour | Magnesium |
| Control Type | Push Button |
| Current | 10 Amp |
| Depth | 41 mm |
| For Use With | All Loads Including LEDs |
| Frequency | 50 Hz |
| Length | 21 mm |
| Material | Plastic |
| Number of Wires | 3 Wires |
| Product Type | Dimmer Mechanisms |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Wattage | 400 VA |
| Width | 21 mm |
Description
Light Dimmer Mechanism Push Button Universal, 230-240 Volt AC, 10 Amp, 400 VA, 50 Hz, For Use With: All Loads Including LEDs, 3 Wires, Control Type: Push Button, Plastic, Magnesium, 21 mm Length, 21 mm Width, 41 mm Depth
