Legrand Freezer Satellite LED Light 0.7W 230-240V Non-Maintained Surface Grey 6.4V 3Ah Lithium-Ion 150 mm IP20/IP55
Legrand Freezer Satellite LED Light 0.7W 230-240V Non-Maintained Surface Grey 6.4V 3Ah Lithium-Ion 150 mm IP20/IP55
Freezer Satellite LED Light, 0.7 Watt Standby, 230-240 Volt AC, 50 Hz, LED, Non-Maintained, Surface Mount, Battery Type: 6.4 Volt 3 Ah Lithium-Ion, Transparent Polycarbonate/Polypropylene, Grey, IP20/IP55, 150 mm Length, 75 mm Width, 150 mm Height, -40 to 25 deg C For LED Head/10 to 40 deg C For Remote Gear
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Galaxy |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 659020LI |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Colour | Grey |
| Height | 150 mm |
| IP Rating | IP20/55 |
| Length | 150 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 230-240 Volt AC |
| Lamp Type | LED |
| Material | Transparent Polycarbonate/Polypropylene |
| Mounting Method | Surface |
| Operating Mode | Non-Maintained |
| Product Type | LED Satellites |
| Temperature | -40 to 25 deg C For LED Head/10 to 40 deg C For Remote Gear |
| Wattage | 0.7 Watt Standby |
| Width | 75 mm |
Description
Freezer Satellite LED Light, 0.7 Watt Standby, 230-240 Volt AC, 50 Hz, LED, Non-Maintained, Surface Mount, Battery Type: 6.4 Volt 3 Ah Lithium-Ion, Transparent Polycarbonate/Polypropylene, Grey, IP20/IP55, 150 mm Length, 75 mm Width, 150 mm Height, -40 to 25 deg C For LED Head/10 to 40 deg C For Remote Gear
