Legrand Satellite LED Light 0.7W 230-240V 100000hr Non-Maintained Surface White 6.4V 1.5Ah Lithium-Ion 251 mm IP20
Legrand Satellite LED Light 0.7W 230-240V 100000hr Non-Maintained Surface White 6.4V 1.5Ah Lithium-Ion 251 mm IP20
Emergency LED Satellite, 0.7 Watt Standby/1.5 Watt Charge, 230-240 Volt AC Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, LED, 100000 hrs, Non-Maintained Operating Mode, Surface Mounting, IP20, Lithium-Ion 6.4 Volt 1.5 Ah, Polycarbonate Head/Steel Enclosure, White, 10 to 40 deg C, 251 mm Length, 251 mm Width, 60 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Galaxy CELS |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 659013LI |
| Average Lamp Life | 100000 hrs |
| Colour | White |
| Height | 60 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 230-240 Volt AC |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Type | LED |
| Length | 251 mm |
| Material | Polycarbonate Head/Steel Enclosure |
| Mounting Method | Surface |
| Operating Mode | Non-Maintained |
| Product Type | LED Satellites |
| Temperature | 10 to 40 deg C |
| Width | 251 mm |
| Wattage | 0.7 Watt Standby/1.5 Watt Charge |
Description
Emergency LED Satellite, 0.7 Watt Standby/1.5 Watt Charge, 230-240 Volt AC Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, LED, 100000 hrs, Non-Maintained Operating Mode, Surface Mounting, IP20, Lithium-Ion 6.4 Volt 1.5 Ah, Polycarbonate Head/Steel Enclosure, White, 10 to 40 deg C, 251 mm Length, 251 mm Width, 60 mm Height
