Legrand LED Exit Sign 3W 230-240V Maintained Polycarbonate Ceiling/Wall White 6.4V 0.57Ah Lithium-Ion 24 m 84 mm IP20
Legrand LED Exit Sign 3W 230-240V Maintained Polycarbonate Ceiling/Wall White 6.4V 0.57Ah Lithium-Ion 24 m 84 mm IP20
Emergency LED Exit Sign, 3 Watt, 230-240 Volt AC Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, LED, 24 mtr Viewing Distance, 50000 hrs, Maintained Operating Mode, Polycarbonate Diffuser, Ceiling/Wall Mounting, IP20, Lithium-Ion 6.4 Volt 0.57 Ah, ABS, White, 10 to 40 deg C, 84 mm Length, 372 mm Width, 215 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Galaxy CELS |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 659000LI |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Colour | White |
| Height | 215 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 230-240 Volt AC |
| Length | 84 mm |
| Lamp Type | LED |
| IP Rating | IP20 |
| Material | ABS |
| Operating Mode | Maintained |
| Mounting Method | Ceiling/Wall |
| Product Type | Emergency Exits |
| Temperature | 10 to 40 deg C |
| Viewing Distance | 24 mtr |
| Wattage | 3 Watt |
| Width | 372 mm |
Description
Emergency LED Exit Sign, 3 Watt, 230-240 Volt AC Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, LED, 24 mtr Viewing Distance, 50000 hrs, Maintained Operating Mode, Polycarbonate Diffuser, Ceiling/Wall Mounting, IP20, Lithium-Ion 6.4 Volt 0.57 Ah, ABS, White, 10 to 40 deg C, 84 mm Length, 372 mm Width, 215 mm Height
