Legrand Switch/GPO Cover Plate 2 Gang Horizontal Leather Club Brown
Legrand Switch/GPO Cover Plate 2 Gang Horizontal Leather Club Brown
Switch/GPO Cover Plate, 2 Gang, For HPM 770 Series Plates, IP40, Horizontal, Flush Mount, Plastic, Leather Club Brown, Matt Finish, 92 mm Height, 127 mm Width, 8 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Arteor |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 576473 |
| Colour | Leather Club Brown |
| Depth | 8 mm |
| Finish | Matte |
| For Use With | HPM 770 Series Plates |
| Height | 92 mm |
| IP Rating | IP40 |
| Material | Plastic |
| Number Of Gangs | 2 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Horizontal |
| Product Type | Switches/GPO Plate |
| Width | 127 mm |
Description
Switch/GPO Cover Plate, 2 Gang, For HPM 770 Series Plates, IP40, Horizontal, Flush Mount, Plastic, Leather Club Brown, Matt Finish, 92 mm Height, 127 mm Width, 8 mm Depth
