Legrand Switch Cover Plate Flush Mount 3 Gang Square Horizontal and Vertical Gold Brass
Legrand Switch Cover Plate Flush Mount 3 Gang Square Horizontal and Vertical Gold Brass
Switch Cover Plate Arteor, 3 Gang, Mounting Centres: 83.5 mm, Square Face, IP40, Horizontal and Vertical, Flush Mount, Metal, Gold Brass, Matt Finish, -5 to 50 deg C, 92 mm Height, 127 mm Width, 8 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Arteor |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 576450 |
| Colour | Gold Brass |
| Depth | 8 mm |
| Finish | Matte |
| Height | 92 mm |
| IP Rating | IP40 |
| Material | Metal |
| Mounting Centres | 83.5 mm |
| Number Of Gangs | 3 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Shape | Square Face |
| Product Type | Covers & Grids |
| Temperature | -5 to 50 deg C |
| Width | 127 mm |
Description
Switch Cover Plate Arteor, 3 Gang, Mounting Centres: 83.5 mm, Square Face, IP40, Horizontal and Vertical, Flush Mount, Metal, Gold Brass, Matt Finish, -5 to 50 deg C, 92 mm Height, 127 mm Width, 8 mm Depth
