Legrand Switch Cover Plate Flush Mount 3 Gang Round Horizontal and Vertical White
Legrand Switch Cover Plate Flush Mount 3 Gang Round Horizontal and Vertical White
Switch Cover Plate Arteor, 3 Gang, Mounting Centres: 83.5 mm, Round Face, IP40, Horizontal and Vertical, Flush Mount, Plastic, White, Brilliant Finish, -5 to 50 deg C, 127 mm Height, 92 mm Width, 8 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Arteor |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 575654 |
| Colour | White |
| Depth | 8 mm |
| Finish | Brilliant |
| Height | 127 mm |
| IP Rating | IP40 |
| Material | Plastic |
| Mounting Centres | 83.5 mm |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Gangs | 3 Gang |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Product Type | Covers & Grids |
| Temperature | -5 to 50 deg C |
| Shape | Round Face |
| Width | 92 mm |
Description
Switch Cover Plate Arteor, 3 Gang, Mounting Centres: 83.5 mm, Round Face, IP40, Horizontal and Vertical, Flush Mount, Plastic, White, Brilliant Finish, -5 to 50 deg C, 127 mm Height, 92 mm Width, 8 mm Depth
