Legrand Socket Outlet Surface Mounting Weatherproof 3Ph 32A 415V 4 Pin Round Grey IP44
Legrand Socket Outlet Surface Mounting Weatherproof 3Ph 32A 415V 4 Pin Round Grey IP44
Socket Outlet Surface Mounting Weatherproof, 3 Phase, 32 Amp, 415 Volt AC, 50/60 Hz, 4 PIn Round, 3P + E, Grey, IP44, Panel Mount, Plastic, 94 mm Height, 84 mm Width
| Brand | Legrand |
|---|---|
| Range Name | Hypra |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 52919 |
| Colour | Grey |
| Current | 32 Amp |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 94 mm |
| IP Rating | IP44 |
| Mounting Method | Panel |
| Phase | 3 Phase |
| Pin Configuration | 4 Pin Round (3 + Earth) |
| Product Type | Socket Outlets |
| Voltage | 415 Volt |
| Width | 84 mm |
Description
Socket Outlet Surface Mounting Weatherproof, 3 Phase, 32 Amp, 415 Volt AC, 50/60 Hz, 4 PIn Round, 3P + E, Grey, IP44, Panel Mount, Plastic, 94 mm Height, 84 mm Width
