Legrand Rail Terminal End Stop 8mm Pitch For Viking 3 Symmetrical Rail Terminal Block Grey
Legrand Rail Terminal End Stop 8mm Pitch For Viking 3 Symmetrical Rail Terminal Block Grey
End Stop, For Use With Viking 3 Symmetrical Rail Terminal Blocks, 8 mm Pitch-TPI, DIN Rail Mounting, Plastic, Grey, 31.8 mm Height, 8 mm Width, 48.4 mm Depth, 20 Pack
| Brand | Legrand |
|---|---|
| Range Name | Viking 3 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 37511 |
| Colour | Grey |
| Depth | 48.4 mm |
| For Use With | Viking 3 Symmetrical Rail Terminal Blocks |
| Height | 31.8 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Pack Size | 20 Pack |
| Pitch-TPI | 8 mm |
| Product Type | Rail Terminal Accessories |
| Width | 8 mm |
Description
End Stop, For Use With Viking 3 Symmetrical Rail Terminal Blocks, 8 mm Pitch-TPI, DIN Rail Mounting, Plastic, Grey, 31.8 mm Height, 8 mm Width, 48.4 mm Depth, 20 Pack
