Legrand Enclosure Modular w/Clear Lid General Purpose Industrial Light Grey IP55 PVC 240 Wx124 Dx310 H mm
Legrand Enclosure Modular w/Clear Lid General Purpose Industrial Light Grey IP55 PVC 240 Wx124 Dx310 H mm
Enclosure Modular, PVC Housing, IP55, Light Grey, 310 mm Height, 240 mm Width, 124 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 35981 |
| Colour | Light Grey |
| Depth | 124 mm |
| Height | 310 mm |
| Housing Material | PVC |
| IP Rating | IP55 |
| Product Type | Enclosures Plastic |
| Width | 240 mm |
Description
Enclosure Modular, PVC Housing, IP55, Light Grey, 310 mm Height, 240 mm Width, 124 mm Depth
