Legrand Junction Box Weatherproof Square IP55 Clip On 7G ABS 80mm Lx80mm Wx45mm D Grey
Legrand Junction Box Weatherproof Square IP55 Clip On 7G ABS 80mm Lx80mm Wx45mm D Grey
Junction Box Weatherproof, Square, Screw Terminal, Clip-On Mounting, IP55, ABS/Polypropylene, Grey, 80 mm Length, 80 mm Width, 45 mm Depth
| Brand | Legrand |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 092014 |
| Colour | Grey |
| Depth | 45 mm |
| IP Rating | IP55 |
| Length | 80 mm |
| Material | ABS/Polypropylene |
| Mounting Method | Clip-On |
| Product Type | Junction Box |
| Shape | Square |
| Terminal Type | Screw |
| Width | 80 mm |
Description
Junction Box Weatherproof, Square, Screw Terminal, Clip-On Mounting, IP55, ABS/Polypropylene, Grey, 80 mm Length, 80 mm Width, 45 mm Depth
