Robus LED Strip Light Waterproof Flexi-Strip 24V 12W 290lm 3K 30000hr RGB and Warm White IP67
Robus LED Strip Light Waterproof Flexi-Strip 24V 12W 290lm 3K 30000hr RGB and Warm White IP67
Waterproof Flexible LED Strip Light, 24 Volt DC Input Voltage, 12 Watt, 290 lm, 3000K, 80 CRI, 30000 hrs, 120 deg Beam Angle, RGB + Warm White, 60/m LED, 0.9 Power Factor, IP67, -20 to 40 deg C, 10000 mm Length, 14 mm Width, 4 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Robus |
| Range Name | Vegas |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | RVA12RGBW6710-30 |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Colour Temperature | 3000K |
| Height | 4 mm |
| IP Rating | IP67 |
| LED Colour | RGB + Warm White |
| Length | 10000 mm |
| Input Voltage | 24 Volt DC |
| CRI | 80 |
| Beam Angle | 120 deg |
| Lumens | 290 lm |
| Number of LEDs | 60/mtr |
| Power Factor | 0.9 |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Wattage | 12 Watt |
| Width | 14 mm |
Description
Waterproof Flexible LED Strip Light, 24 Volt DC Input Voltage, 12 Watt, 290 lm, 3000K, 80 CRI, 30000 hrs, 120 deg Beam Angle, RGB + Warm White, 60/m LED, 0.9 Power Factor, IP67, -20 to 40 deg C, 10000 mm Length, 14 mm Width, 4 mm Height
