Robus LED Strip Light Waterproof 24V 12W 4K 30000hr RGB and Neutral White IP67
Robus LED Strip Light Waterproof 24V 12W 4K 30000hr RGB and Neutral White IP67
LED Strip Light Waterproof, 24 Volt DC, 12 Watt, 4000K, CRI: 80, 30000 hr Average Lamp Life, 120 deg Beam Angle, RGB and Neutral White, 60 LEDs, Power Factor: 0.9, IP67, -20 to 40 deg C, 10000 mm Length, 14 mm Width, 4 mm Height, With 3M Self Adhesive Tape
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Robus |
| Range Name | Vegas |
| Standard Pack Size | 15 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RVA12RGBNW6710 |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Height | 4 mm |
| Input Voltage | 24 Volt DC |
| LED Colour | RGB and Neutral White |
| Length | 10000 mm |
| IP Rating | IP67 |
| Number of LEDs | 60 |
| Power Factor | 0.9 |
| Please Note | With 3M™ Self Adhesive Tape |
| Product Type | LED Strip Lights |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Wattage | 12 Watt |
| Width | 14 mm |
Description
LED Strip Light Waterproof, 24 Volt DC, 12 Watt, 4000K, CRI: 80, 30000 hr Average Lamp Life, 120 deg Beam Angle, RGB and Neutral White, 60 LEDs, Power Factor: 0.9, IP67, -20 to 40 deg C, 10000 mm Length, 14 mm Width, 4 mm Height, With 3M Self Adhesive Tape
