Robus Passive Infrared Motion Detector 360deg 2.5-3M 10A 220/240V IP20 White Surface Mount
Robus Passive Infrared Motion Detector 360deg 2.5-3M 10A 220/240V IP20 White Surface Mount
Passive Infrared Motion Detector, 220-240 Volt, 10 Amp, 2000 Watt, 2-2000 lux Intensity, IP20, Surface Mounting, 2.8 mtr Mounting Height, 360 deg Detection Angle, 2.5-3 mtr Detection Distance, 2 x 1.5 mm, White, -20 to 40 deg C, 106 mm Diameter, 57 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Robus |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RU360-01 |
| Conductor Size | 2 x 1.5 mm |
| Colour | White |
| Current | 10 Amp |
| Detection Angle | 360 deg |
| Detection Distance | 2.5-3 mtr |
| Diameter | 106 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Intensity | 2-2000 lux |
| Height | 57 mm |
| Mounting Height | 2.8 mtr |
| Mounting Method | Surface |
| Product Type | Motion Detectors |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 2000 Watt |
Description
Passive Infrared Motion Detector, 220-240 Volt, 10 Amp, 2000 Watt, 2-2000 lux Intensity, IP20, Surface Mounting, 2.8 mtr Mounting Height, 360 deg Detection Angle, 2.5-3 mtr Detection Distance, 2 x 1.5 mm, White, -20 to 40 deg C, 106 mm Diameter, 57 mm Height
