Robus LED Floodlight 30W 220-240V 4K 2750lm 30000hr IP65 Black 96mm
Robus LED Floodlight 30W 220-240V 4K 2750lm 30000hr IP65 Black 96mm
LED Floodlight, 30 Watt, 220-240 Volt AC, 50, 60 Hz, 4000K, 2750 Lumens, 30000 hr Average Lamp Life, 100 deg Beam Angle, IP65, CRI: 80, Power Factor: 0.95, Black, 173 mm Width, 233 mm Height, -20 to 40 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Robus |
| Range Name | Remy |
| Standard Pack Size | 12 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RRE3040PA-04 |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Beam Angle | 100 deg |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| IP Rating | IP65 |
| Lamp Finish | Black |
| Lumens | 2750 lm |
| Power Factor | 0.95 |
| Product Type | LED Floodlights |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 30 Watt |
Description
LED Floodlight, 30 Watt, 220-240 Volt AC, 50, 60 Hz, 4000K, 2750 Lumens, 30000 hr Average Lamp Life, 100 deg Beam Angle, IP65, CRI: 80, Power Factor: 0.95, Black, 173 mm Width, 233 mm Height, -20 to 40 deg C
