Robus Oyster Light LED 18W 220/240V PMMA 3/4/6K 1080/1210/1140lm White
Robus Oyster Light LED 18W 220/240V PMMA 3/4/6K 1080/1210/1140lm White
Oyster Light, LED, 18 Watt, 220/240 Volt, 50/60 Hz, Surface Mount, PMMA, Warm Neutral/Daylight, 3000/4000/6000K, 1080/1210/1140 Lumens, 30000 hr Average Lamp Life, 110 deg Beam Angle, CRI: 80, Dimmable, White, IP44, 350 mm Width, 60 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Robus |
| Range Name | Lustre Slim |
| Standard Pack Size | 6 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RLUS18CCT3-01 |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Beam Angle | 110 deg |
| Colour Designation | Warm Neutral/Daylight |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4000/6000K |
| CRI | 80 |
| Diffuser Type | PMMA |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 60 mm |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP44 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 1080/1210/1140 lm |
| Mounting Method | Surface |
| Product Type | Oyster Lights |
| Width | 350 mm |
| Wattage | 18 Watt |
Description
Oyster Light, LED, 18 Watt, 220/240 Volt, 50/60 Hz, Surface Mount, PMMA, Warm Neutral/Daylight, 3000/4000/6000K, 1080/1210/1140 Lumens, 30000 hr Average Lamp Life, 110 deg Beam Angle, CRI: 80, Dimmable, White, IP44, 350 mm Width, 60 mm Height
