Robus LED Floodlight Portable Rechargeable w/Charger 550lm 10W 220/240V IP65 Orange
Robus LED Floodlight Portable Rechargeable w/Charger 550lm 10W 220/240V IP65 Orange
Portable LED Floodlight, 220-240 Volt AC, 50/60 Hz, 10 Watt, 550 Lumens, 35000 hrs, Beam Angle: 110 deg, IP65, Die-Cast Aluminium, Diffuser Type: Toughened Glass, Orange, Powder Coated Finish, -15 to 40 deg C, 240mm Height, 165mm Width, 185mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Robus |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112000 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RLEDF10WRCAU-CW |
| Average Lamp Life | 35000 hrs |
| Colour | Orange |
| Height | 240 mm |
| Diffuser Type | Toughened Glass |
| Housing Material | Die-Cast Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Depth | 185 mm |
| Temperature | -15 to 40 deg C |
| Lumens | 550 lm |
| Product Type | LED Lights & Lamps |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 10 Watt |
| Width | 165 mm |
Description
Portable LED Floodlight, 220-240 Volt AC, 50/60 Hz, 10 Watt, 550 Lumens, 35000 hrs, Beam Angle: 110 deg, IP65, Die-Cast Aluminium, Diffuser Type: Toughened Glass, Orange, Powder Coated Finish, -15 to 40 deg C, 240mm Height, 165mm Width, 185mm Depth
