Robus Garden Path Spike LED 3W 220 to 240V 3K 150lm Satin Chrome
Robus Garden Path Spike LED 3W 220 to 240V 3K 150lm Satin Chrome
Garden Path Spike, LED, 3 Watt, 220 to 240 Volt, Spike/Wall Mount, 3000K, 150 Lumens, 20000 hr Average Lamp Life, IP65, Cut-Out Diameter: 95 mm, 254 mm Spike Length, Die-Cast Aluminium, Satin Chrome, Powder Coated Finish, 108 mm Diameter, -20 to 40 deg C, 110 mm Length, 3-in-1
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Robus |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | R3IN13WAU |
| Average Lamp Life | 20000 hrs |
| Colour | Satin Chrome |
| Colour Temperature | 3000K |
| Diameter | 108 mm |
| Cut-Out Diameter | 95 mm |
| Finish | Powder Coated |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| Length | 110 mm |
| Light Source | LED |
| Lumens | 150 lm |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Mounting Method | Spike/Wall |
| Please Note | 3-in-1 |
| Product Type | Garden Lights |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Spike Length | 254 mm |
| Wattage | 3 Watt |
Description
Garden Path Spike, LED, 3 Watt, 220 to 240 Volt, Spike/Wall Mount, 3000K, 150 Lumens, 20000 hr Average Lamp Life, IP65, Cut-Out Diameter: 95 mm, 254 mm Spike Length, Die-Cast Aluminium, Satin Chrome, Powder Coated Finish, 108 mm Diameter, -20 to 40 deg C, 110 mm Length, 3-in-1
