Robus LED Circular Panel Light 24W 1740lm 4K Non-Dimmable Low Glare Polycarbonate White 300x25mm Internal LED Drive
Robus LED Circular Panel Light 24W 1740lm 4K Non-Dimmable Low Glare Polycarbonate White 300x25mm Internal LED Drive
LED Circular Panel Light, LED, 24 Watt, Circular, Low Glare Polycarbonate Diffuser, Control Gear: Integral LED Driver, 1740 Lumens, Cool White, 4000K, CRI: 80, 30000 hr Average Lamp Life, Non-Dimmable, 110 deg Beam Angle, Power Factor: 0.9, -20 to 40 deg C, Die-Cast Aluminium, White, Powder Coated Finish, 300 mm Width, 25 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Robus |
| Range Name | Sun Circle LED Panel |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | R300LEDCAU-40 |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Beam Angle | 110 deg |
| Colour | White |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Control Gear | Integral LED Driver |
| Diffuser Type | Low Glare Polycarbonate |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 25 mm |
| Lamp Shape | Circular |
| Light Source | LED |
| Lumens | 1740 lm |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Power Factor | 0.9 |
| Product Type | LED Panel Lights |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Wattage | 24 Watt |
| Width | 300 mm |
Description
LED Circular Panel Light, LED, 24 Watt, Circular, Low Glare Polycarbonate Diffuser, Control Gear: Integral LED Driver, 1740 Lumens, Cool White, 4000K, CRI: 80, 30000 hr Average Lamp Life, Non-Dimmable, 110 deg Beam Angle, Power Factor: 0.9, -20 to 40 deg C, Die-Cast Aluminium, White, Powder Coated Finish, 300 mm Width, 25 mm Height
