Robus Garden Path Spike LED 3W 220 to 240V 3K 120lm Silver
Robus Garden Path Spike LED 3W 220 to 240V 3K 120lm Silver
Garden Path Spike, LED, 3 Watt, 220 to 240 Volt, Wall Mount, 3000K, 120 Lumens, 20000 hr Average Lamp Life, IP65, 176 mm Spike Length, Aluminium, Silver, Powder Coated Finish, 42 mm Diameter, -20 to 40 deg C, 75 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Robus |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | R2IN13WAU |
| Average Lamp Life | 20000 hrs |
| Colour | Silver |
| Colour Temperature | 3000K |
| Diameter | 42 mm |
| Finish | Powder Coated |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| Length | 75 mm |
| Light Source | LED |
| Lumens | 120 lm |
| Material | Aluminium |
| Mounting Method | Wall |
| Product Type | Garden Lights |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Spike Length | 176 mm |
| Wattage | 3 Watt |
Description
Garden Path Spike, LED, 3 Watt, 220 to 240 Volt, Wall Mount, 3000K, 120 Lumens, 20000 hr Average Lamp Life, IP65, 176 mm Spike Length, Aluminium, Silver, Powder Coated Finish, 42 mm Diameter, -20 to 40 deg C, 75 mm Length
