Ledvance Osram LED Batten 13W 220-240V 1300lm 4K White Integrated LED Driver
Ledvance Osram LED Batten 13W 220-240V 1300lm 4K White Integrated LED Driver
LED Batten, LED, 13 Watt, 220-240 Volt, 50/60 Hz, Control Gear: Integrated LED Driver, 1300 Lumens, 4000K, CRI: >80, 15000 hr Average Lamp Life, Non-Dimmable, 120 deg Beam Angle, Cool White, Wall Mounting, IP20, -20 to 35 deg C, Polycarbonate/Polyvinyl, White, 1245 mm Length, 46 mm Width, 46 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Ledvance Osram |
| Range Name | LEDValue |
| Standard Pack Size | 20 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4058075270565-NLA |
| Average Lamp Life | 15000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | White |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| Control Gear | Integrated LED Driver |
| CRI | >80 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 46 mm |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Length | 1245 mm |
| Light Source | LED |
| Lumens | 1300 lm |
| Material | Polycarbonate/Polyvinyl |
| Mounting Method | Wall |
| Product Type | Led Battens |
| Temperature | -20 to 35 deg C |
| Wattage | 13 Watt |
| Width | 46 mm |
Description
LED Batten, LED, 13 Watt, 220-240 Volt, 50/60 Hz, Control Gear: Integrated LED Driver, 1300 Lumens, 4000K, CRI: >80, 15000 hr Average Lamp Life, Non-Dimmable, 120 deg Beam Angle, Cool White, Wall Mounting, IP20, -20 to 35 deg C, Polycarbonate/Polyvinyl, White, 1245 mm Length, 46 mm Width, 46 mm Height
