Lapp Kabel Cable Gland Reducer M32 Male to M25 Female Nickel Plated Brass
Lapp Kabel Cable Gland Reducer M32 Male to M25 Female Nickel Plated Brass
Cable Gland Conduit Reducer, From: M32 Male, To: M25 Female, 8 mm Thread Length, 1.5 mm, Brass Body, Nickel Plated, -60 to 200 deg C, 37 mm Diameter, 11.5 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Lapp Kabel |
| Range Name | Skindicht MR-M |
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 52104316 |
| Body Material | Brass |
| Diameter | 37 mm |
| Finish | Nickel Plated |
| From | M32 Male |
| Length | 11.5 mm |
| Product Type | Grand Adaptors & Converters |
| Temperature | -60 to 200 deg C |
| Thread Length | 8 mm |
| Thread Pitch | 1.5 mm |
| To | M25 Female |
Description
Cable Gland Conduit Reducer, From: M32 Male, To: M25 Female, 8 mm Thread Length, 1.5 mm, Brass Body, Nickel Plated, -60 to 200 deg C, 37 mm Diameter, 11.5 mm Length
