Lapp Kabel Blind Plug Pre-Threaded with O-Ring M40 x 1.5 Glass Fiber-Reinforced Polyamide RAL 9005 Black
Lapp Kabel Blind Plug Pre-Threaded with O-Ring M40 x 1.5 Glass Fiber-Reinforced Polyamide RAL 9005 Black
Blind Plug, Pre-Threaded with O-Ring, M40 x 1.5, 8 mm Thread Length, 1.5 mm Pitch, IP68, Glass Fibre-Reinforced Polyamide Body, RAL 9005 Black Finish, -40 to 100 deg C, 13 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Lapp Kabel |
| Range Name | Skindicht BLK-GL-M |
| Standard Pack Size | 25 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 52006156 |
| IP Rating | IP68 |
| Finish | Black |
| Length | 13 mm |
| Product Type | Threaded Plugs |
| Temperature | -40 to 100 deg C |
| Thread Length | 8 mm |
| Thread Pitch | 1.5 mm |
| Thread Size | M40 x 1.5 |
Description
Blind Plug, Pre-Threaded with O-Ring, M40 x 1.5, 8 mm Thread Length, 1.5 mm Pitch, IP68, Glass Fibre-Reinforced Polyamide Body, RAL 9005 Black Finish, -40 to 100 deg C, 13 mm Length
