Lapp Kabel 0.75mm 1 Core Black High Temperature Flexible Wire V90HT PVC
Lapp Kabel 0.75mm 1 Core Black High Temperature Flexible Wire V90HT PVC
Flexible Wire, High Temperature, 0.75 mm, Stranded Tinned Annealed Copper, 0.6-1 kV, 1 Core, 2.7 mm Overall Diameter, 8.1 mm Static Bend Radius, >20 GOhm/cm Insulation Resistance, V-90HT PVC Insulation, Black Insulation, Unsheathed, Flexible: -20 to 105 deg C, CE RoHS UL 1015 UL 10269
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Lapp Kabel |
| Range Name | V90HT SC |
| Standard Pack Size | 100 |
| UNSPSC Class | 26121600 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | 3801011 |
| Bend Radius | Static 8.1 mm |
| Conductor Size | 0.75 mm |
| Conductor Type | Stranded Tinned Annealed Copper |
| Insulation Colour | Black |
| Insulation Material | V-90HT PVC |
| Insulation Resistance | >20 Gohm/cm |
| Number of Cores | 1 Core |
| Overall Diameter | 2.7 mm |
| Sheath Material | Unsheathed |
| Standards | CE RoHS UL 1015 UL 10269 |
| Temperature | Flexible -20 to 105 deg C |
| Voltage | 0.6-1 kV |
Description
Flexible Wire, High Temperature, 0.75 mm, Stranded Tinned Annealed Copper, 0.6-1 kV, 1 Core, 2.7 mm Overall Diameter, 8.1 mm Static Bend Radius, >20 GOhm/cm Insulation Resistance, V-90HT PVC Insulation, Black Insulation, Unsheathed, Flexible: -20 to 105 deg C, CE RoHS UL 1015 UL 10269
