Osram Compact Fluorescent Lamp Energy Saver Twist Style 15W 220/240V Spiral B22d BC Warm White 4K 900lm 10000hr 52x105mm
Osram Compact Fluorescent Lamp Energy Saver Twist Style 15W 220/240V Spiral B22d BC Warm White 4K 900lm 10000hr 52x105mm
Compact Fluorescent Lamp Energy Saver Twist Style, 15 Watt, 220/240 Volt, 50/60 Hz, Spiral, B22d BC Base, Cool White, 4000K, Non-Dimmable, 900 Lumens, CRI: 80 - 89, 10000 hr Average Lamp Life, 52 mm Diameter, 105 mm Length, Light Colour: 840
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Standard Pack Size | 12 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4052899109315 |
| Average Lamp Life | 10000 hrs |
| Base Type | B22d BC |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 80 - 89 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Diameter | 52mm |
| Lamp Shape | Spiral |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Length | 105mm |
| Lamp Operation | 220-240 Volt |
| Light Colour | 840 |
| Lumens | 900 Lumens |
| Product Type | Lamps Fluorescent Compact |
| Wattage | 15 Watt |
Description
Compact Fluorescent Lamp Energy Saver Twist Style, 15 Watt, 220/240 Volt, 50/60 Hz, Spiral, B22d BC Base, Cool White, 4000K, Non-Dimmable, 900 Lumens, CRI: 80 - 89, 10000 hr Average Lamp Life, 52 mm Diameter, 105 mm Length, Light Colour: 840
