VJC Flexible Conduit Metal Vacuum Jacketed Oil Resistant 25mm 25M Galvanised Steel/PVC Black
VJC Flexible Conduit Metal Vacuum Jacketed Oil Resistant 25mm 25M Galvanised Steel/PVC Black
Flexible Conduit Vacuum Jacketed Oil Resistant, 25 mm, 21.1 mm Inside Diameter, 26 mm Outside Diameter, 55 mm Bend Radius, IP54/65, -20 to 80 deg C, Black Sheath, 25 mtr Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | VJC |
| Standard Pack Size | 25 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | VJC025BK-25 |
| Bend Radius | 55 mm |
| Conduit Size | 25 mm |
| IP Rating | IP54/65 |
| Length | 25 mtr |
| Inside Diameter | 21.1 mm |
| Product Type | Flex Conduit Vacuum Oil Resistant |
| Sheath Colour | Black |
| Outside Diameter | 26 mm |
| Temperature | -20 to 80 deg C |
Description
Flexible Conduit Vacuum Jacketed Oil Resistant, 25 mm, 21.1 mm Inside Diameter, 26 mm Outside Diameter, 55 mm Bend Radius, IP54/65, -20 to 80 deg C, Black Sheath, 25 mtr Length
