L&C Downlight 90mm Cutout LED 10W 3/4200/5.7K White
L&C Downlight 90mm Cutout LED 10W 3/4200/5.7K White
Downlight 90 mm Cutout, LED, 10 Watt, 220-240 Volt, Tri-Colour, 3000/4200/5700K, 800/945/890 Lumens, 30000 hr Average Lamp Life, 90 deg Beam Angle, CRI: >=80, Dimmable, Cut-Out Diameter: 90 mm, Aluminium Alloy, White, Powder Coated Finish, IP44, 107 mm Width, 46 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | L&C |
| Range Name | PAK |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PAK-LED-C101-10W3TCW |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour | White |
| Colour Designation | Tri-Colour |
| Colour Temperature | 3000/4200/5700K |
| Cut-Out Diameter | 90 mm |
| CRI | >=80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 46 mm |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP44 |
| Lumens | 800/945/890 lm |
| Light Source | LED |
| Material | Aluminium Alloy |
| Product Type | Downlights |
| Width | 107 mm |
| Wattage | 10 Watt |
Description
Downlight 90 mm Cutout, LED, 10 Watt, 220-240 Volt, Tri-Colour, 3000/4200/5700K, 800/945/890 Lumens, 30000 hr Average Lamp Life, 90 deg Beam Angle, CRI: >=80, Dimmable, Cut-Out Diameter: 90 mm, Aluminium Alloy, White, Powder Coated Finish, IP44, 107 mm Width, 46 mm Height
