Corrlok Flexible Conduit Corrugated Standard Weight 20mm 50M Nylon PA6 Black
Corrlok Flexible Conduit Corrugated Standard Weight 20mm 50M Nylon PA6 Black
Flexible Conduit Corrugated, 20 mm, 14.8 mm Inside Diameter, 20 mm Outside Diameter, IP65/68, -40 to 105 deg C, Black Sheath, 50 mtr Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Corrlok |
| Range Name | Type CL |
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | CL020-B-50 |
| Conduit Size | 20 mm |
| IP Rating | IP65/68 |
| Length | 50 mtr |
| Inside Diameter | 14.8 mm |
| Product Type | Flex Conduit Standard Weight |
| Sheath Colour | Black |
| Outside Diameter | 20 mm |
| Temperature | -40 to 105 deg C |
Description
Flexible Conduit Corrugated, 20 mm, 14.8 mm Inside Diameter, 20 mm Outside Diameter, IP65/68, -40 to 105 deg C, Black Sheath, 50 mtr Length
