Kounis Structural Channel Slotted Light Duty Profile 4000 41x22x1.6mm 6M Steel Galvanised
Kounis Structural Channel Slotted Light Duty Profile 4000 41x22x1.6mm 6M Steel Galvanised
Structural Channel Slotted Light Duty, Profile 4000, Steel, Galvanised, 1.6 mm Thickness, 6 mtr Length, 41 mm Width, 22 mm Height, 14 x 30 Slots
| Brand | Kounis |
|---|---|
| Range Name | K-Strut |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | K4000TG |
| Finish | Galvanised |
| Height | 22 mm |
| Length | 6 mtr |
| Please Note | 14 x 30 Slots |
| Material | Steel |
| Thickness | 1.6 mm |
| Product Type | Channel Slotted |
| Profile Type | Profile 4000 |
| Width | 41 mm |
Description
Structural Channel Slotted Light Duty, Profile 4000, Steel, Galvanised, 1.6 mm Thickness, 6 mtr Length, 41 mm Width, 22 mm Height, 14 x 30 Slots
