Kounis Strut Cantilever Bracket Flat Plate L497mm 1.5kN Steel Hot-Dip Galvanised
Kounis Strut Cantilever Bracket Flat Plate L497mm 1.5kN Steel Hot-Dip Galvanised
Strut Cantilever Bracket Flat Plate, 14 mm Hole Diameter, 1.5 kN, For Use With for Strut, Steel, Hot Dip Galvanised, 8 mm Thickness, 497 mm Length, 41 mm Width, 137 mm Height
| Brand | Kounis |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | K2515FH |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| For Use With | for Strut |
| Height | 137 mm |
| Hole Diameter | 14 mm |
| Length | 497 mm |
| Material | Steel |
| Product Type | Clamps & Brackets |
| Thickness | 8 mm |
| Width | 41 mm |
| Working Load | 1.5 kN |
Description
Strut Cantilever Bracket Flat Plate, 14 mm Hole Diameter, 1.5 kN, For Use With for Strut, Steel, Hot Dip Galvanised, 8 mm Thickness, 497 mm Length, 41 mm Width, 137 mm Height
