Kounis Structural Channel Plain Heavy Duty Profile 1000 41x41x2.5mm 6M Steel Hot-Dip Galvanised
Kounis Structural Channel Plain Heavy Duty Profile 1000 41x41x2.5mm 6M Steel Hot-Dip Galvanised
Structural Channel Plain Heavy Duty, Profile 1000, Steel, Hot Dip Galvanised, 2.5 mm Thickness, 6 mtr Length, 41 mm Width, 41 mm Height
| Brand | Kounis |
|---|---|
| Range Name | K-Strut |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | K1000H |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Height | 41 mm |
| Material | Steel |
| Length | 6 mtr |
| Thickness | 2.5 mm |
| Profile Type | Profile 1000 |
| Product Type | Channel Plain |
| Width | 41 mm |
Description
Structural Channel Plain Heavy Duty, Profile 1000, Steel, Hot Dip Galvanised, 2.5 mm Thickness, 6 mtr Length, 41 mm Width, 41 mm Height
