Kounis Cable Ladder Tee Intersection R450mm W900mm NEMA 16A Mild Steel Hot-Dip Galvanized
Kounis Cable Ladder Tee Intersection R450mm W900mm NEMA 16A Mild Steel Hot-Dip Galvanized
Cable Ladder Tee Intersection, 900 mm Tray Width, 450 mm Radius, Class Rating: NEMA 16A, 100 mm Height, 1.6 mm Thickness, Mild Steel Material, Hot-Dip Galvanized Finish, Rail Out Direction Please Note
| Brand | Kounis |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 3CT90RO4 |
| Height | 100 mm |
| Please Note | Rail Out Direction |
| Product Type | Tray-Ladder Tees |
| Radius | 450 mm |
| Thickness | 1.6 mm |
| Tray Width | 900 mm |
| Class Rating | NEMA 16A |
Description
Cable Ladder Tee Intersection, 900 mm Tray Width, 450 mm Radius, Class Rating: NEMA 16A, 100 mm Height, 1.6 mm Thickness, Mild Steel Material, Hot-Dip Galvanized Finish, Rail Out Direction Please Note
