Eaton Moeller Emergency Stop Label Black Text 33 X 50mm
Eaton Moeller Emergency Stop Label Black Text 33 X 50mm
Emergency Stop Label, For Use With: 22.5 mm Modular Emergency-Stop Operators Pushbuttons, IP66, Yellow, -25 to 70 deg C, 50 mm Height, 33 mm Width, Legend: Emergency-Stop
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Eaton Moeller |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | M22-XZK-GB99 |
| Colour | Yellow |
| For Use With | 22.5 mm Modular Emergency-Stop Operators Pushbuttons |
| Height | 50 mm |
| Product Type | Operator Accessories |
| IP Rating | IP66 |
| Please Note | Legend: Emergency-Stop |
| Temperature | -25 to 70 deg C |
| Width | 33 mm |
Description
Emergency Stop Label, For Use With: 22.5 mm Modular Emergency-Stop Operators Pushbuttons, IP66, Yellow, -25 to 70 deg C, 50 mm Height, 33 mm Width, Legend: Emergency-Stop
