IXL Luminate Vent Bathroom Exhaust Fan and Light 1 x 25 W LED Light Source 400 cu-m/hr 3000/4000K Silver
IXL Luminate Vent Bathroom Exhaust Fan and Light 1 x 25 W LED Light Source 400 cu-m/hr 3000/4000K Silver
Luminate Vent Bathroom Exhaust Fan and Light, Fan Size: 170mm, 240 Volt, 0.4 Amp, Light Source: 1 x 25 Watt LED, Air Flow Rate (cu-m/hr): 400 cu-m/hr, Air Flow Rate (l/sec): 111 l/sec, Cut-Out Size: 214 x 332mm, 3000/4000K, Silver, 243mm Length, 367mm Width, 210mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | IXL |
| Range Name | Premium Tastic |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 34402 |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 400 cu-m/hr |
| Air Flow Litres per Second | 111 L/sec |
| Body Colour | Silver |
| Colour Temperature | 3000K/4000K |
| Current | 0.4 Amp |
| Cut-Out Size | 214 x 332 mm |
| Depth | 210 mm |
| Fan Size | 170 mm |
| Height | 243 mm |
| Light Source | 1 x 25 Watt LED |
| Product Type | Exhaust Fans -Light |
| Voltage | 240 Volt |
| Width | 367 mm |
Description
Luminate Vent Bathroom Exhaust Fan and Light, Fan Size: 170mm, 240 Volt, 0.4 Amp, Light Source: 1 x 25 Watt LED, Air Flow Rate (cu-m/hr): 400 cu-m/hr, Air Flow Rate (l/sec): 111 l/sec, Cut-Out Size: 214 x 332mm, 3000/4000K, Silver, 243mm Length, 367mm Width, 210mm Depth
