IXL Combination Exhaust Fan Light and Heater 4 x 275 W Infrared Lamps Light Source 310 cu-m/hr
IXL Combination Exhaust Fan Light and Heater 4 x 275 W Infrared Lamps Light Source 310 cu-m/hr
Bathroom Exhaust Fan/Light/Heater, 350 mm, 240 Volt, 4 x 275 Watt Infrared Lamp Heat Source, 4 x 275 Watt Infrared Lamps, Square, 310 cu-m/hr, 275 Watt Lamp, 262 mm x 262 mm Cut-Out, White Body, 350 mm Height, 350 mm Width, Additional
| Features |
|
|---|---|
| Brand | IXL |
| Range Name | Classic Tastic |
| Standard Pack Size | 2 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 11454 |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 310 cu-m/hr |
| Body Colour | White |
| Cut-Out Size | 262 mm x 262 mm |
| Heat Source | 4 x 275 Watt Infrared Lamp |
| Fan Size | 350 mm |
| Height | 350 mm |
| Light Source | 4 x 275 Watt Infrared Lamps |
| Lamp Wattage | 275 Watt |
| Please Note | Additional |
| Product Type | Fans-Light-Heaters |
| Shape | Square |
| Voltage | 240 Volt |
| Width | 350 mm |
Description
Bathroom Exhaust Fan/Light/Heater, 350 mm, 240 Volt, 4 x 275 Watt Infrared Lamp Heat Source, 4 x 275 Watt Infrared Lamps, Square, 310 cu-m/hr, 275 Watt Lamp, 262 mm x 262 mm Cut-Out, White Body, 350 mm Height, 350 mm Width, Additional
