IPD Isolator Switch Weatherproof Padlockable Surface Mount 1 Gang 35A 415V 3 Pole IP66 Grey
IPD Isolator Switch Weatherproof Padlockable Surface Mount 1 Gang 35A 415V 3 Pole IP66 Grey
Isolator Switch Weatherproof Padlockable, 415 Volt, 35 Amp, 50 Hz, 1 Switches, 3, IP66, Surface Mounting, Screw Terminal, 4 x M25 Threaded Terminal Capacity, Grey, 136 mm Height, 82 mm Width, 89 mm Depth, 1x25 mm Smooth Side
| Features |
|
|---|---|
| Brand | IPD |
| Standard Pack Size | 30 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | IPM353 |
| Colour | Grey |
| Current | 35 Amp |
| Depth | 89 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP66 |
| Height | 136 mm |
| Mounting Method | Surface |
| Number Of Switches | 1 Switch |
| Please Note | 1x25 mm Smooth Side |
| Switch Function | 3 Way |
| Terminal Capacity | 4 x M25 Threaded |
| Product Type | Isolators Weatherproof |
| Terminal Type | Screw |
| Width | 82 mm |
| Voltage | 415 Volt |
Description
Isolator Switch Weatherproof Padlockable, 415 Volt, 35 Amp, 50 Hz, 1 Switches, 3, IP66, Surface Mounting, Screw Terminal, 4 x M25 Threaded Terminal Capacity, Grey, 136 mm Height, 82 mm Width, 89 mm Depth, 1x25 mm Smooth Side
