IPD Multifunction KWH Meter 240V 3Ph 100A DC Cls 1RS485 Modbus RTU DIN Rail Mount
IPD Multifunction KWH Meter 240V 3Ph 100A DC Cls 1RS485 Modbus RTU DIN Rail Mount
Multifunction KWH Meter, 240 Volt, 45/65 Hz, 3 Phase, LCD Display, IP51, IP30, DIN Rail Mount, 90 mm Height, 126 mm Width, 65 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | IPD |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 41113600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | IPD3100C |
| Depth | 65 mm |
| Display | LCD |
| Frequency | 45/65 Hz |
| Height | 90 mm |
| IP Rating | IP51/30 |
| Input | 240 Volt |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Phase | 3 Phase |
| Width | 126 mm |
| Product Type | Multifunction Meters |
Description
Multifunction KWH Meter, 240 Volt, 45/65 Hz, 3 Phase, LCD Display, IP51, IP30, DIN Rail Mount, 90 mm Height, 126 mm Width, 65 mm Depth
