NHP Mounting Enclosure Standard 3G Grey 294 x 101 x 63 mm
NHP Mounting Enclosure Standard 3G Grey 294 x 101 x 63 mm
Mounting Enclosure Standard, 3 Gang, IP66, Polycarbonate, Plastic, Grey, 101 mm Height, 294 mm Width, 63 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | NHP |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ISOBB3G |
| Colour | Grey |
| Depth | 63 mm |
| Number Of Gangs | 3 Gang |
| Height | 101 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Product Type | Mounting Accessories |
| Width | 294 mm |
Description
Mounting Enclosure Standard, 3 Gang, IP66, Polycarbonate, Plastic, Grey, 101 mm Height, 294 mm Width, 63 mm Depth
