Legrand Enclosure Single Door General Purpose Modular Light Grey IP66 400 Wx257 Dx610 H mm
Legrand Enclosure Single Door General Purpose Modular Light Grey IP66 400 Wx257 Dx610 H mm
Enclosure Single Door General Purpose Modular, Number of Doors: 1, IP66, Polyester, RAL7035 Light Grey, 610 mm Height, 400 mm Width, 257 mm Depth
| Brand | Legrand |
|---|---|
| Range Name | Marina |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 36255 |
| Colour | RAL7035 Light Grey |
| Depth | 257 mm |
| Height | 610 mm |
| Housing Material | Polyester |
| IP Rating | IP66 |
| Number of Doors | 1 |
| Product Type | Enclosures |
| Width | 400 mm |
Description
Enclosure Single Door General Purpose Modular, Number of Doors: 1, IP66, Polyester, RAL7035 Light Grey, 610 mm Height, 400 mm Width, 257 mm Depth
