Hensel Adaptable Box w/Opaque Lid General Purpose Modular Industrial Grey IP65 Polycarbonate 150 Wx170 Dx300 H mm
Hensel Adaptable Box w/Opaque Lid General Purpose Modular Industrial Grey IP65 Polycarbonate 150 Wx170 Dx300 H mm
Adaptable Box With Opaque Lid General Purpose Modular Industrial, DIN Rail Mount, IP65, Polycarbonate, RAL7032 Grey, 300 mm Height, 150 mm Width, 170 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Hensel |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MI0101 |
| Colour | RAL7032 Grey |
| Depth | 170 mm |
| Height | 300 mm |
| Housing Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP65 |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Product Type | Adaptable Boxes |
| Width | 150 mm |
Description
Adaptable Box With Opaque Lid General Purpose Modular Industrial, DIN Rail Mount, IP65, Polycarbonate, RAL7032 Grey, 300 mm Height, 150 mm Width, 170 mm Depth
