Schneider Pushbutton Actuator Only Booted Head Metal Body k Non Illuminated Momentary Red 22mm Panel
Schneider Pushbutton Actuator Only Booted Head Metal Body k Non Illuminated Momentary Red 22mm Panel
Pushbutton Actuator Only Booted Head Metal Body, Size: 22 mm, Non-Illuminated, Unmarked, Momentary Action, Projecting Head, Spring Return Reset, Tightening Torque: 0.6 N/m, IP66, IP67, Screw Terminal Clamp/Plug-In/Printed Circuit Board/Faston, Mounting Diameter: 22 mm, Panel Mount, Metal Housing, Chromium Plated Metal Bezel, Red, -40 to 70 deg C, 30 mm Height, 30 mm Width, 35 mm Depth
| Brand | Schneider |
|---|---|
| Range Name | Harmony Style 4 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ZB4BP4 |
| Colour | Red |
| Depth | 35 mm |
| Head Type | Clear Booted Projecting |
| Height | 30 mm |
| IP Rating | IP66/67 |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Mounting Method | Panel |
| Operator Action | Non-Illuminated Momentary Action |
| Operator Profile | Unmarked |
| Reset Type | Spring Return |
| Product Type | P/B Actuators Flush |
| Size | 22 mm |
| Temperature | -40 to 70 deg C |
| Terminal Connection | Screw Clamp/Plug-In/Printed Circuit Board/Faston |
| Width | 30 mm |
| Tightening Torque | 0.6 N/m |
Description
Pushbutton Actuator Only Booted Head Metal Body, Size: 22 mm, Non-Illuminated, Unmarked, Momentary Action, Projecting Head, Spring Return Reset, Tightening Torque: 0.6 N/m, IP66, IP67, Screw Terminal Clamp/Plug-In/Printed Circuit Board/Faston, Mounting Diameter: 22 mm, Panel Mount, Metal Housing, Chromium Plated Metal Bezel, Red, -40 to 70 deg C, 30 mm Height, 30 mm Width, 35 mm Depth
