IME Current Transformer For Vertical Busbars Primary 1200A/Secondary 5A
IME Current Transformer For Vertical Busbars Primary 1200A/Secondary 5A
Current Transformer For Vertical Busbars, Primary 1200 Amp/Secondary 5 Amp, 50 Hz, Insulation Class: B, IP00, IP40, IP20, Busbar Mount, Polycarbonate, -25 to 50 deg C, 98 mm Height x 40 mm Width x 129 mm Depth, 102 Height x 38 Width mm Window
| Features |
|
|---|---|
| Brand | IME |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121000 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | TAS10212005A |
| Current | Primary 1200 Amp/Secondary 5 Amp |
| Depth | 129 mm |
| Height | 98 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Insulation Class | B |
| IP Rating | IP00/40/20 |
| Mounting Method | Busbar |
| Please Note | 102 Height x 38 Width mm Window |
| Product Type | Transformers |
| Temperature | -25 to 50 deg C |
| Width | 40 mm |
Description
Current Transformer For Vertical Busbars, Primary 1200 Amp/Secondary 5 Amp, 50 Hz, Insulation Class: B, IP00, IP40, IP20, Busbar Mount, Polycarbonate, -25 to 50 deg C, 98 mm Height x 40 mm Width x 129 mm Depth, 102 Height x 38 Width mm Window
