IME Current Transformer For Cable Primary 400A/Secondary 1A
IME Current Transformer For Cable Primary 400A/Secondary 1A
Current Transformer For Cable, Primary 400 Amp/Secondary 1 Amp, 50 Hz, Insulation Class: B, IP40, IP20, Busbar/Din Rail Mount, Polycarbonate, -25 to 50 deg C, 70 mm Height x 76 mm Width x 95 mm Depth, 32 mm Window Diameter
| Features |
|
|---|---|
| Brand | IME |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121000 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | TA4324001A |
| Current | Primary 400 Amp/Secondary 1 Amp |
| Depth | 95 mm |
| Height | 70 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Insulation Class | B |
| IP Rating | IP40/20 |
| Mounting Method | Busbar/DIN Rail |
| Please Note | 32 mm Window Diameter |
| Product Type | Transformers |
| Temperature | -25 to 50 deg C |
| Width | 76 mm |
Description
Current Transformer For Cable, Primary 400 Amp/Secondary 1 Amp, 50 Hz, Insulation Class: B, IP40, IP20, Busbar/Din Rail Mount, Polycarbonate, -25 to 50 deg C, 70 mm Height x 76 mm Width x 95 mm Depth, 32 mm Window Diameter
