IME Hour Run Meter Non Resettable Panel Mount 10-80VDC 48 Hx48mm W
IME Hour Run Meter Non Resettable Panel Mount 10-80VDC 48 Hx48mm W
Hour Run Meter Non Resettable, 7 Digits, 10-80 Volt DC, Working Visual Indicator Display, 0 to 999,999.9 hr, IP40, Panel Mount, Polycarbonate, -20 to 70 deg C, 48 mm Height, 48 mm Width, 42 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | IME |
| Range Name | RQ48 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 41113600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RQ4801080VDC |
| Counting Range | 0-999/999.9 hr |
| Depth | 42 mm |
| Display | Working Visual Indicator |
| Height | 48 mm |
| Input | 10-80 Volt DC |
| IP Rating | IP40 |
| Mounting Method | Panel |
| Number of Digits | 7 |
| Product Type | Meters Other |
| Temperature | -20 to 70 deg C |
| Width | 48 mm |
Description
Hour Run Meter Non Resettable, 7 Digits, 10-80 Volt DC, Working Visual Indicator Display, 0 to 999,999.9 hr, IP40, Panel Mount, Polycarbonate, -20 to 70 deg C, 48 mm Height, 48 mm Width, 42 mm Depth
