IDEC Relay Base 8 Pin Flat Plug-In Mount
IDEC Relay Base 8 Pin Flat Plug-In Mount
Relay Base, 250 Volt, 7 Amp, 8 Pin Flat, 2 Pole, Screw Terminal, Plug-in Mount, For Use With: RY2S, RY22S Relay, Black, 64 mm Height, 20 mm Width, 29 mm Depth
| Brand | IDEC |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SY2S-05C |
| Current | 7 Amp |
| For Use With | RY2S/RY22S Relay |
| Depth | 29 mm |
| Height | 64 mm |
| Mounting Method | Plug In |
| Number Of Poles | 2 Pole |
| Pin Configuration | 8 Pin Flat |
| Product Type | simple |
| Width | 20 mm |
| Voltage | 250 Volt |
| Terminal Connection | Screw |
Description
Relay Base, 250 Volt, 7 Amp, 8 Pin Flat, 2 Pole, Screw Terminal, Plug-in Mount, For Use With: RY2S, RY22S Relay, Black, 64 mm Height, 20 mm Width, 29 mm Depth
