HPP Conduit Reducer Medium Duty Thread-Thread 32-25mm PVC Light Grey
HPP Conduit Reducer Medium Duty Thread-Thread 32-25mm PVC Light Grey
Conduit Reducer Medium Duty Threaded, 32 mm, 25 mm, 20.5 mm Outside Diameter, Threaded Connection, PVC, Light Grey, 23.8 mm Height
| Brand | HPP |
|---|---|
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HPPTR3225 |
| Connection Type | Threaded |
| Finish | Light Grey |
| Destination (From) | 32 mm |
| Height | 23.8 mm |
| Destination (To) | 25 mm |
| Material | PVC |
| Outside Diameter | 20.5 mm |
| Product Type | Thread Converters |
Description
Conduit Reducer Medium Duty Threaded, 32 mm, 25 mm, 20.5 mm Outside Diameter, Threaded Connection, PVC, Light Grey, 23.8 mm Height
