HPP Flexible Conduit Corrugated Medium Duty 32mm 10M PVC Grey
HPP Flexible Conduit Corrugated Medium Duty 32mm 10M PVC Grey
Flexible Conduit, Corrugated, Medium Duty, 32 mm, 22 mm ID, 32 mm OD, 10 mtr, 192 mm Bend Radius, IP66, PVC, Grey Sheath, -5 to 60 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPP |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | RO |
| Vendor Product | HPPCM32/10-NLA |
| Bend Radius | 192 mm |
| Conduit Size | 32 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Length | 10 mtr |
| Inside Diameter | 22 mm |
| Product Type | Flex Conduit Electrical |
| Sheath Colour | Grey |
| Outside Diameter | 32 mm |
| Temperature | -5 to 60 deg C |
Description
Flexible Conduit, Corrugated, Medium Duty, 32 mm, 22 mm ID, 32 mm OD, 10 mtr, 192 mm Bend Radius, IP66, PVC, Grey Sheath, -5 to 60 deg C
